Wyniki Finału 7 edycji FINSIM Liga Akademicka 2018/2019

Konkurs FINSIM Liga Akademicka 2018/2019

 

Wyniki końcowe wyrażone ceną za akcję zespołu-banku

Pierwsze Miejsce i tytuł Laureata Konkursu FIN SIM Liga Akademicka 2018/2019: zespół BaB – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – 34,71 zł/akcję

Opinia Mentora opiekującego się zespołem Łukasza Lewickiego:

 

Bank BaB został zasłużenie najlepszym bankiem w tegorocznej edycji FINSIM. Już po pierwszej decyzji był na pierwszym miejscu i najwyższego miejsca na podium nie oddał już do końca symulacji bankowej. Zwycięski zespół z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie miał dobrze przemyślaną strategię i konsekwentnie ją realizował. Widać było zaangażowanie, często jako jedni z pierwszych zespołów mieli gotową i zatwierdzoną decyzję na kolejny okres. Jako jedyny bank, BaB nie miał straty netto w żadnym kwartale, po każdym okresie wypłacał akcjonariuszom dywidendę, która rosła wraz z upływem czasu oraz wraz z coraz wyższymi zyskami. Brak większych błędów na początku symulacji pozwolił na utrzymanie stabilności i lepszą pozycję do wyścigu o zwycięstwo. Zespół ten wyróżniał się pozytywnie dobrym pozyskiwaniem finansowania, wysoką marżą odsetkową oraz dobrym stopniem kontroli ryzyka walutowego. Stabilność bilansu i zysków tego banku bardzo przypadła do gustu inwestorom. Ciężka praca całego zespołu była naprawdę widoczna, dobra robota. Gratulacje!

 

Drugie Miejsce: zespół EmeraldBank – Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu – 12,97 zł/akcję

Opinia Mentora opiekującego się zespołem  Łukasza Lewickiego:

 

Bank Emerald kończy symulację FINSIM na drugim miejsce z bardzo dobrym wynikiem. Po dwóch pierwszych decyzjach tego banku na podium jeszcze nie było, potrzeba było mobilizacji zespołu, aby podjąć czasami trudne, ale odważne decyzję odnośnie dalszego funkcjonowania banku. Trzecia decyzja była bardzo ważna dla dalszych losów banku Emerald. Zespół z Uniwersytetu Ekonomicznego z Wrocławia podjął decyzję o bardzo dużej emisji certyfikatów depozytowych, co zapewniło bezpieczeństwo po stronie pasywów oraz bank podniósł marżę na kredytach co przyniosło wyższy dochód odsetkowy w kolejnych kwartałach. W drugiej połowie konkursu zespół był już cały czas na drugim miejscu starając się gonić lidera. Bank Emerald wyróżniał się pozytywnie bardzo wysoką stopą dywidendy, wypłacił więcej pieniędzy akcjonariuszom niż zwycięski BaB oraz silną kontrolą kosztów działalności banku, wskaźnik koszty/dochody w sześciu kwartałach był poniżej 40%. Gratulacje!

 

 

Trzecie Miejsce: zespół Bank Robber$ – Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach – 11, 13 zł/akcję

Opinia Mentora opiekującego się zespołem Łukasza Lewickiego:

 

Bank Robber$ po udanym finishu wskoczył na podium kończąc symulację FINSIM na bardzo dobrym trzecim miejscu. Początki nie były łatwe, ale wytrwałość zespołu z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach jest godna podziwu. Strategia banku Robber$ była wdrażana etapami, można było zauważyć sporo zmian z kolejnych kwartałach w polach decyzyjnych. Jeżeli dana decyzja przynosiła zamierzone, dobre rezultaty zespół kontynuował obrany kierunek, natomiast jeżeli poszczególna decyzja była niekorzystna w skutkach bank ten zmieniał kierunek działań, szukając optymalnych parametrów decyzyjnych. Taka postawa jest bardzo dobrze odbierana, widać było, że zespół cały czas analizuję i szuka złotego środka. Rynek stopy procentowej był analizowany i dobrze zrozumiany przez zespół. Bank Robber$ wyróżnił się aktywnym podejściem do rynku obligacji, gdzie potrafił zarobić na udanych operacjach. Bank ten stawiał na krótkoterminowe CD, utrzymywał dobry rating i jako pierwszy bank skupił akcje własne, co też dalej kontynuował. Skupy akcji oraz wysokie zyski zaowocowały najwyższym ze wszystkich zespołów zyskiem na akcję (EPS) na poziomie 14,20. Gratulacje!

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *