4 decyzja konkursowa sezon 2018/2019

Na półmetku gry widać, że kilka banków już doskonale sobie radzi z zarządzaniem podstawowymi ryzykami.  Hedging pozycji walutowej w EUR sprowadzający się przede wszystkim do sprzedaży kontraktów FX Futures w ostatnim kwartale był znacznie skuteczniejszy niż w poprzednich okresach.

Wyraźny spadek stóp procentowych nie zagroził spadkiem dochodu odsetkowego netto, bowiem koszty pozyskania CD istotnie się obniżyły zaś przychody z odsetek nadal rosły.  Dodatkowo z tytułu spadku stóp rynkowych banki zyskiwały na dodatniej wycenie wartości rynkowej portfeli obligacji i bonów skarbowych.

W tej chwili już widać wyraźną przewagę tych zespołów które lepiej opanowały wspomniane umiejętności. Na pozycji lidera umacnia się bank z nr 15 BaB z ceną 11,9 zł za akcję. Jest to zespół z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Drugim w kolejności jest bank nr 17 Emerald Bank z Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Miejsce trzecie zajmuje Bank 03.Lets Overleverage Bank z SGH. Notowania akcji tych zespołów są na zbliżonym poziomie i wynoszą odpowiednio 6,6 zł i 6,2 zł za jedną akcję.

Widać że rywalizacja o miano najlepszego zespołu zarządzanego bankiem rozpoczęła się na dobre. Do końca jeszcze daleko i wszystko się jeszcze może zdarzyć, zwłaszcza że drugim roku działalności trzeba będzie wykorzystywać wszelkie możliwe okazje do poprawy notowań na giełdzie.

Wyniki rywalizacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *